hydrolat na przebarwienia

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie użytkowane, bo mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz porządnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi cerę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj łagodne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować według ukochanego zapachu lub ewentualnie właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, jakkolwiek i o naturę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.

Post Author: admin